Dažniausiai užduodami klausimai

Dažniausiai užduodami klausimai mums

1. Kokius atestatus ir sertifikatus turite?

Turime visus privalomus atestatus saulės elektrinių įrengimui t.y. VERT ir SPSC. Taip pat esame įdiegę ISO ir OHSAS sistemas kurios užtikrina įmonės kokybišką projektų valdymą, iniciatyvų požiūrį į aplinkosaugą bei darbų saugą.

2. Kiek ir kokių projektų jau esate įvykdę?

Sėkmingai dirbame daugiau kaip 10 metų, esame įgyvendinę virš 500 įvairaus dydžio projektų. Taip pat tiekiame įrangą partneriams Lietuvoje bei kitose šalyse.

3. Kokią siūlote įrangą, bei kokias garantijas suteikiate?

Dirbame tik su gamintojais kurie gali pasiūlyti aukštos kokybės produktus už konkurencingą kaina. Esame kompanijų: Bauer Solartechnik, Eco Delta Power, Solis, Solar Edge, Corab ir kt. įgalioti atstovai Lietuvoje. Inverteriams suteikiame 5-25 m. garantijas, saulės moduliams 12-30 metų garantijas, montavimo sistemoms 10-25 metų garantijas. Montavimo darbams suteikiame ne trumpesne kaip 10 metų garantiją.

4. Ar turite siūlomą įrangą savo sandėlyje?

Sandėlyje visada turime bent 300kW saulės modulių, inverterių, montavimo sistemų. Specifinius produktus dažniausiai pristatome per savaitę tiesiai iš gamintojų sandėlių.

5. Per kiek laiko įrengiate saulės elektrinę?

Vidutiniškai saulės elektrinę iki 30kW įrengiame per 2-3 savaites nuo sutarties pasirašymo. Galingesnių saulės elektrinių įrengimas užtrunką iki kelių mėnesių, dėl sudėtingesnių leidimų gavimo procedūrų.

6. Ar montuojate saulės elektrines žiemos metu?

Saulės elektrines įrenginėjame visus metus. Tačiau esant nepalankioms darbo sąlygoms nerizikuojame darbuotojų sveika ir darbų kokybe.

7. Ar teikiate saulės elektrinės priežiūros bei aptarnavimo paslaugas?

Teikiame saulės elektrinių priežiūros ir aptarnavimo paslaugas, bet tik tai įrangai su kurios gamintojais dirbame tiesiogiai. Taip galime užtikrinti greitą 24 valandų servisą.

8. Ar verta pirkti saulės elektrinę parke?

Verta tik tokių atveju jeigu neturite tinkamo nuosavo stogo ar sklypo saulės elektrinės įrengimui. Saulės elektrinė parke kainuos daugiau negu nuosava ir ekonominis efektas bus prastesnis, nes neteksite tiesioginio suvartojimo galimybės t.y. visada mokėsite pasaugojimo kainą.

 

Dažniausiai užduodami klausimai apie saulės elektrines

 

1. Kiek el. energijos sugeneruoja saulės elektrinė per metus? 

Lietuvoje vidutiniškai saulės elektrinė pagamina 900-1000 kWh iš 1 kW. Tačiau priklausomai nuo saulės modulių sumontavimo kampo, orientacijos bei klimatinių sąlygų pagaminamas energijos kiekis gali skirtis. 

2. Kokį plotą užima saulės moduliai?

Jeigu elektrinė statoma ant šlaitinio stogo, tai skaičiuojama, kad 1 kW įrengti reikia apie 6 m² stogo ploto, jei ant plokščio stogo ar žemės, tuomet skaičiuojama, kad 1 kW įrengti reikia apie 10 m² ploto.

3. Per kiek laiko atsiperka saulės elektrinė?

Vidutinis saulės elektrinės atsipirkimo laikas pasinaudojus APVA parama yra nuo 4 iki 6 metų, priklausomai nuo pasirinktos įrangos.

4. Kaip veikia saulės elektrinė su dvipuse apskaita?

Saulės elektrinėje pagamintą ir nesunaudotą elektrą galima atiduoti pasaugoti į elektros tinklus. Naktį ir žiemą, kai saulės nėra arba jos neužtenka, iš elektros tinklų „atsiimama“ sukaupta energija, o esant jos trūkumui perkama iš elektros tiekėjo. Per visus metus, galima visiškai išlyginti pagamintos ir perkamos elektros santykį ir taip elektros išlaidas sumažinti 3-4 kartus. Dvipusės apskaitos metai skaičiuojami nuo balandžio 1 iki kovo 31 dienos. Šiuo laikotarpiu galima sukaupti ir išnaudoti pasaugoti paliktą elektros energiją. 

5. Kokį planą rinktis mokant už elektros energiją?

Plano pasirinkimas priklauso nuo Jūsų elektros energijos vartojimo. Galima rinktis iš 4 variantų: 1) mokėti už į tinklą perduotą pagamintą ir vėliau susigrąžintą kilovatvalandę; 2) mokėti fiksuotą įmoką už instaliuotą elektrinės galią; 3) mokėti kompleksiškai – dalį už atgautą kilovatvalandę ir dalį už instaliuotą saulės elektrinės galią; 4) už pasinaudojimą tinklais tiesiog atsiskaityti pagaminta elektros energija. Apie 70% mūsų klientų renkasi pirmąjį mokėjimo planą. Tačiau jeigu dienos metu nebūnate namuose, naudojate šilumos siurblį patalpų šildymui Jums geriau tiks antras planas. Pastaruoju metu pastebime, kad vis daugiau klientų renkasi ketvirtą planą. Tai įtakojo sumažėjusios įrengimo investicijos ir padidėjusi naudojimosi elektros tinklais kaina.

6. Kada verta rinktis saulės elektrinę su optimizatoriais?

Saulės elektrinė su optimizaoriais, arba kitaip tariant optimizuotą sistemą verta rinktis kai ant saulės modulių krenta šešėliai, pvz. nuo kaminų, medžių ar panašiai. Taip pat pvz.: Solar Edge sistema suteiks didesnį saugumą, bei sistemos monitoringo galimybę kiekvieno saulės modulio lygmeniu. Jeigu šešėlis krenta tik ant kelių modulių rekomenduojame naudoti Tigo optimizatorius.

7. Ar stogas lieka sandarus po saulės elektrinės įrengimo?

Naudojame tik kokybiškas ir sertifikuotas saulės modulių montavimo sistemas tad stogas sumontavus saulės modulius išliks sandarus. Montavimo darbams suteiksime ne trumpesnę kaip 10 metų garantiją.

8. Ar būtina žiemą nuvalyti sniegą nuo saulės modulių?

Saulės moduliai nuo saulės spinduliuotės šiek tiek įšyla ir ledas, bei sniegas nutirpsta. Tačiau, esant storam sniego, ledo sluoksniui šviesos skvarba ženkliai sumažėja ir fotovoltiniai moduliai šyla lėčiau. Saulėtą dieną verta nuvalyti storą sniego dangą nuo fotovoltinių modulių, nes sugeneruotos pajamos kompensuotų valymo išlaidas. 

9. Kur turėčiau kreiptis saulės elektrinės gedimo atveju?

Saulės elektrinės gedimo atveju turėtume kreiptis pirmiausiai į Jums saulės elektrinę įrengusią įmonę. Nepavykus išspręsti problemos, galite kreiptis į kitą gamintojo atstovą Lietuvoje ar tiesiai į patį įrangos gamintoją. 

10. Ar verta montuoti galingesnį inverterį?

Galingesnį inverterį montuoti verta, jeigu planuojate saulės elektrinę praplėsti ateityje. Pastaruoju metu pastebime, kad išaugus elektros energijos poreikiams (pvz.: šilumos siurblys, elektromobilis) klientai kreipiasi dėl saulės elektrinės praplėtimo. 

11. Kokio galingumo inverterį pasirinkti?

Dauguma atvejų rekomenduotina, kad saulės modulių galia būtų iki 20% didesnė nei inverterio galia. Taip pasieksite didesnį sistemos efektyvumą. Tačiau, jeigu planuojate elektrinę praplėsti ateityje rekomenduojame iškarto įsirengti galingesnį inverterį sistemos praplėtimui. 

12. Kas yra hibridinis inverteris?

Tikras hibridinis inverteris užtikrins elektros tiekimą ir dingus elektros tiekimui iš elektros tinklo, t.y. tokia sistema turės papildomą akumuliatorių. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad kai kurie inverteriai pvz.: Huawei išsijungia dingus elektros tiekimui iš tinklo ir neužtikrina nepertraukiamo elektros tiekimo. 

13. Kodėl inverteris nakties metu išsijungia?

Dauguma inverterių nakties metu išsijungia, taip taupydami elektros energiją ir prailgindami savo tarnavimo laiką. Inverterį „sužadina“ saulės spinduliai ir jis automatiškai startuoja. Pvz.: Solis inverterius galima nustatyti 24 valandų veikimui ir sekti ne tik saulės elektrinės darbą, bet ir Jūsų namų elektros energijos suvartojimus.

14. Kodėl yra skirtumas tarp inverterio pagamintos energijos ir elektros energijos atiduotos į ESO tinklus?

Šis skirtumas atsiranda, nes dalį saulės elektrinėje pagamintos energijos tiesiogiai suvartojate savo reikmėms. Kuo didesnis skirtumas tarp inverterio pagamintos energijos ir ESO skaitiklio tuo geriau, jeigu esate pasirinkę mokėjimo plantą – už į tinklą perduotą pagamintą ir vėliau susigrąžintą kilovatvalandę.

Turite klausimų?

Prašome susisiekti ir mes Jums padėsime išsirinkti labiausiai Jūsų poreikius atitinkančią saulės elektrinę, atsakysime į klausimus apie valstybės skiriamą paramą, montavimo, pridavimo, derinimo ir paleidimo darbus.

APVA parama!

Registruokitės ir pirmieji gaukite informaciją apie naujausias APVA paramas saulės elektrinėms.

Registruodamiesi sutinkate gauti UAB „Elmitra“ informaciją ateityje.